ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10706376
*
nr 1070 6376
Spegel
1890-tal, 165x65
Utrop:
1.200 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 november 2016
kl 19:06:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/11 16:38:40
1
800 kr
21/11 18:41:28
2
900 kr
21/11 18:43:21
1
1.000 kr
21/11 18:47:07
3
1.100 kr
21/11 18:47:54
1
1.200 kr
21/11 18:48:19
4
1.300 kr
21/11 18:49:47
3
Vinnande bud
21/11 18:54:07
4
1.500 kr
21/11 18:54:07
3
1.600 kr (Budbetjänt)
21/11 18:58:20
4
1.800 kr
21/11 18:58:20
3
1.900 kr (Budbetjänt)
21/11 19:01:57
4
2.000 kr
21/11 19:01:57
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:54
-
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:37
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1070 6376
Spegel
1890-tal, 165x65
Utrop: | 1.200 kr |
---|---|
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 november 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/11 16:38:40 | 1 | 800 kr |
21/11 18:41:28 | 2 | 900 kr |
21/11 18:43:21 | 1 | 1.000 kr |
21/11 18:47:07 | 3 | 1.100 kr |
21/11 18:47:54 | 1 | 1.200 kr |
21/11 18:48:19 | 4 | 1.300 kr |
21/11 18:49:47 | 3 | Vinnande bud |
21/11 18:54:07 | 4 | 1.500 kr |
21/11 18:54:07 | 3 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
21/11 18:58:20 | 4 | 1.800 kr |
21/11 18:58:20 | 3 | 1.900 kr (Budbetjänt) |
21/11 19:01:57 | 4 | 2.000 kr |
21/11 19:01:57 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:54 -
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:37 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:14